Gastein

Wszystko co musisz wiedzieć o Gastein

Region narciarski Gastein jest bardzo chętnie odwiedzany przez narciarzy i miłośników innych sporów zimowych z całego świata. To tutaj można korzystać ze świetnie przygotowanych tras narciarskich, a następnie odzyskiwać siły w słynnych ośrodkach SPA. Tutaj dowiesz się najciekawszych rzeczy o tym regionie i poznasz opinie o Gastein.

Gastein

Źródło: pixabay.com

Gastein – podstawowe informacje o regionie narciarskim

Region ten składa się z trzech miejscowości oraz czterech ośrodków narciarskich. Każda z tych miejscowości charakteryzuje się idealnymi warunkami śniegowymi. Tutaj znajdziemy malownicze widoki i przytulne schroniska ze świetną lokalną kuchnią, gdzie można dobrze zjeść i tak po prostu odpocząć. Jednak każda miejscowość ma to coś co ją wyróżnia. Oto dokładne opisy głównych miejscowości w Gastein.

Główne miejscowości to:

Dorfgastein

To idealna miejscowość dla rodzin z dziećmi, seniorów oraz miłośników sportów ekstremalnych. Tutaj możemy iść w góry na piesze wędrówki, udać się na trasy biegowe, przelecieć się paralotnią lub lotnią oraz skorzystać z górskich rowerów. Do tej miejscowości spa oraz Aquapark Solarbad ściąga najwięcej narciarzy i miłośników sportów zimowych. Na najmłodszych czekają specjalne stoki narciarskie oraz klub dla dzieci.

Bad Gastein

Tutaj praktycznie nie występuje takie zjawisko atmosferyczne jak mgła, powietrze jest zawsze świeże i przejrzyste. Co więcej, ta miejscowość to nie tylko świetne miejsce do narciarstwa, ale również sprawdza się jako ośrodek odnowy biologicznej. Bad Gastein słynie z wód termalnych i sztolni leczniczych. Tutaj jest aż 17 źródeł wód radonowych. Na osoby, które nie lubią szybko chodzić spać, czekają nocne kasyna oraz rozbudowany kalendarz imprez.

Termy Bad Kleinkirchheim

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Bad Hofgastein

Jest to region znajdujący się w chyba najbardziej słonecznym miejscu doliny. Tutaj czeka na turystów i narciarzy mnóstwo sklepów. To jeszcze pamiątka po czasach, kiedy w tej miejscowości obowiązywały specjalne przywileje handlowe. Oczywiście mamy tutaj także do dyspozycji park zdrojowy oraz restauracje i przytulne hotele. Oprócz świetnych warunków narciarskich w ten region przyciąga turystów kompleks saun Cascadia.

Gastein to idealne rozwiązanie na niezapomnianą narciarską przygodę. Zapraszamy do dokładniejszego zapoznania się z tym regionem i opiniami na Austria-na-narty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *