Val di Sole nigdy nie znudzi się narciarzom. Znowu nowości!

Są takie stoki, które nigdy się nie znudzą. Ich piękno przyciąga co roku tysiące turystów. Kto był tam raz, ten chce tam wrócić ponownie.

Mowa tutaj o znanym na całym świecie ośrodku narciarskim Val di Sole. Tym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą zbyt wiele, chętnie powiemy i wspomnimy oczywiście o nowościach, które czekają na stałych bywalców.

góry

Położenie

Val di Sole, czyli w polskim tłumaczeniu Dolina Słońca leży we Włoszech na zachodniej części Trydentu. Ten ośrodek narciarski otoczony jest dookoła masywami górskimi, takimi jak Orlet, Adamello oraz Dolomity Brenta.

Dlaczego ten ośrodek narciarski jest tak niezwykle popularny?

W dużej mierze przyczynia się do tego pogoda, jak widać już w samej nazwie mamy wzmiankę o słońcu. W Val di Sole jeden pochmurny dzień przypada na 10 słonecznych dni. Prawdopodobieństwo trafienia na niesprzyjające warunki atmosferyczne jest małe. Dodatkowo, w tym miejscu nie brakuje śnieżnej pokrywy.

Sąsiedztwo Val di Sole

W tym regionie jest kilka pięknych miejscowości, które warto odwiedzić. Warto tutaj wyróżnić taką miejscowość jak Marilleva, która jest podzielona na 2 części, ponieważ leży na 2 wysokościach, dolna część znajduje się 900m.n.p.m. natomiast górna 1400m.n.p.m. W jedną miejscowość łączy te dwie połowy kolejka gondolowa oraz droga asfaltowa. Dodatkowo jest połączona z Folgaridą i Madonna do Campiglio.

Nartostrady

Tutaj na narciarzy czekają aż 72 km tras łatwych, 75 km tras średnich oraz 41 km tras trudnych. W tym oświetlona trasa ma 3 km. W sumie jest to aż 188 km tras narciarskich.

Wyciągi

Tutaj możemy skorzystać z 12 wyciągów kabinowych, 41 krzesełkowych, 20 orczyków oraz 2 snowparków. Więc jest w czym wybierać.

Tutaj znajdą swoje miejsce wszyscy narciarze i ci początkujący, którzy jeszcze nigdy nie mieli na nogach nart oraz ci bardzo wymagający, których umiejętności są już na bardzo wysokim poziomie. Tutaj również znajdą coś dla siebie snowboardziści.

gondola

Nowości

W Val di Sole ruszyła nowa gondola, która łączy Pinzalo z Madonną de Campiglio.

Pora wypróbować nowy nabytek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *