Stacja narciarska w Val Gerdenie

We współczesnym świecie już prawie każdy z nas wyjeżdża na urlop. Spowodowane jest to tym, że chcemy odpocząć, zrelaksować się od codziennych obowiązków. Najczęściej na taki wypoczynek wybieramy góry, a są nimi zazwyczaj Alpy we Włoszech. Na miejscu zaś wybieramy odpowiednią stację narciarską dla siebie, a doprawdy jest w czym wybierać, gdyż takich stacji we włoskich Alpach jest kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt. Jedną z nich jest stacja narciarska w Val Gerdenie. Gdzie leży ta miejscowość i czym takim się wyróżnia? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.

c

Zatem miejscowość Val Garden, w której mieści się owa stacja narciarska to długa, malownicza dolina w Południowym Tyrolu, otoczona dziko postrzępionymi górskimi wierzchołkami, zaledwie 70 km od przełęczy Brenner. Dojechać tu możemy, wybierając trudniejszy wariant – przez Ponte Gardena (Waidbruck), lub łatwiejszy – przez Chiusa (Klusen) i Lajener Ried. Wszystko jedno, którą drogę wybierzemy i tak naszym oczom ukażą się prawdziwe alpejskie olbrzymy: Sasso Lungo (3181 m n.p.m.), Sassopiatto (2958 m n.p.m.) i Piz de Sella (2284 m n.p.m.).

Właśnie w tej przepięknej panoramie Dolomitów znajduje się jedna z najlepszych i najsłynniejszych stacji narciarskich w Europie, skupiona wokół miejscowości: Ortisei, Selva, Santa Cristina, słynąca przede wszystkim z rozgrywających się tutaj zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na narciarzy czekają słoneczne doliny i stoki, a także spadziste ściany skalne. Z wszystkich miejscowości można wyciągami dostać się na słynną Sella Rondę oraz zjechać z najwyższego szczytu Dolomitów – Marmolady (3343 m n.p.m.).

 d

Ponadto ośrodek narciarski Val Garden słynie nie tylko z mistrzów sportów zimowych, ale także jest uważany za miejsce spotkań światowej elity. Dzięki połączeniu z Dolomiti Superski największym obszarem narciarskim na świecie i bliskiemu sąsiedztwu Alp di Siusi, czyni to miejsce prawdziwym eldorado dla miłośników sportów zimowych. Dzięki karnetowi narciarskiemu Dolomiti Superski uzyskuje się dostęp wszystkich wyciągowych w Dolomitach. Znajdują się tutaj krótkie i łagodne trasy oraz wyczynowe trasy zjazdowe. W ośrodku narciarskim znajdują się w większości nowoczesne wyciągi. To miejsce daje możliwość przeżycia romantycznych chwil w Alpach, a także wiele niespodzianek, które na nas czekają!

Reasumując powyższe informacje to wynika z nich, iż stacja narciarska w Val Garden jest naprawdę wyjątkowa. Wybierając się do tej stacji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *