Stacja narciarska Cervinia

Stacja narciarska Cervinia to jedna z największych i najbardziej spektakularnych stacji narciarskich, która leży w północno – zachodniej części Włoch, na pograniczu Francji i Szwajcarii. Położona jest na wysokości 2050 m n.p.m., u podnóża Monte Cervino 4478 m n.p.m. Na stacji tej panują dogodne warunki śniegowe, dlatego stacja ta nazywana jest także Królową Śniegu.

c

Jest prawdziwym rajem dla narciarzy. Dlaczego? Otóż dlatego iż na tej stacji są najwyżej położone trasy narciarskie w Europie. Zarówno wytrawni narciarze jak i początkujący znajdą tutaj coś dla siebie. Ponadto ośrodek w Cervinia jest jednym z najstarszych ośrodków narciarstwa we Włoszech. Doprowadzenie wyciągów do wysokości 3 500 m było absolutnym rekordem a kolejka linowa na Mały Matterrhorn wyjeżdża na 3 820 m i jest niewątpliwą atrakcją. Górna stacja kolejki znajduje się na niemal pionowej ścianie. Stamtąd tunelem wewnątrz góry przedostać można się do miejsca, skąd rozpoczyna się wspaniała nartostrada. W tunelu znajduje się również winda prowadząca prawie pod sam szczyt Małego Matternhornu. Piękny widok na Matternhorn i Mont Blanc jest niezapomniany.

 d

Dużym wyborem poza narciarskich atrakcji mogą się tu cieszyć przede wszystkim goście lubiący spędzać czas w aktywny sposób. Ośrodek dysponuje naturalnym lodowiskiem, na którym można się poślizgać zarówno w dzień jak i po zachodzie słońca. Warto również zobaczyć organizowane na nim mecze hokeja. Kto ma jeszcze za dużo energii może ją spożytkować w centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *