snowboardzista

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski snowboardowej?

Zakup odpowiedniej deski do snowboardu nie jest prosty. Wymagania osób początkujących i zaawansowanych znacząco różnią się od siebie. Z nami szukanie odpowiedniej deski snowboardowej będzie łatwiejsze. 

snowboardzista

Źródło: pixabay.com

Deska snowboardowa dla początkujących

Osoby początkujące powinny wybrać deskę miękką. Wtedy nauka jazdy na snowboardzie jest zdecydowanie łatwiejsza. Dzięki temu podczas jazdy deska jest bardziej elastyczna, szybciej reaguje na ruchy, na takiej desce szybciej poprawimy swój błędny ruch. Do nauki będzie najlepsza używana deska do snowboardu. W przypadku zakupu nowej nie zwracajmy uwagi na najdroższy sprzęt, taka deska i tak szybko się zniszczy podczas pierwszych lekcji. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru zwróćmy uwagę na jej elastyczność i sprężystość. Nie kupujmy deski, która była wcześniej klejona lub ma uszczerbki ślizgu. Gwinty w insertach nie mogą być połamane. Oczywiście w przypadku zakupu używanego modelu sprawdźmy, czy nie ma wybrzuszeń na ślizgu, które wskazywałyby na pęknięcie rdzenia.

Deska snowboardowa dla zaawansowanych

To deska twarda, która jest mniej podatna na zginanie i nie wybacza błędów snowboardzisty. W sklepie najlepiej zapytać sprzedawcę o to, która z desek jest dla początkujących, a która dla zaawansowanych. Jeśli chcemy to samodzielnie sprawdzić, możemy postawić ją pionowo przed sobą, wiązaniami do siebie i spróbować ją delikatnie zgiąć kolanem. Ta, która będzie łatwiej się zginać będzie miękka. Ten test wykonujemy z wyczuciem, aby nie uszkodzić sprzętu.

deska do snowboardu

Źródło: pixabay.com

Istotne parametry przy zakupie deski

Szerokość – deska nie powinna być węższa niż buty. Zahaczanie butami o śnieg zdecydowanie utrudnia naukę. W przypadku dużych butów, możemy zakupić specjalne podkładki pod wiązania, które podniosą nieco snowboardzistę. Pamiętajmy o zasadzie, że im węższa deska tym szybsza reakcja na ruchy snowboardzisty.

Długość – ze względu na płeć i wzrost mamy zróżnicowane długości desek. W sklepie z takim sprzętem sportowym znajdziemy tabele, które pomogą nam dobrać odpowiednią dla siebie długość.

Rdzeń – najważniejszy element deski. Znajduje się w środku deski. Możemy kupić deskę ze rdzeniem drewnianym lub piankowym. Rdzeń drewniany podwyższa cenę deski i jednocześnie sprawia, że deska szybko reaguje na ruchy użytkownika i jest bardziej odporna na uszkodzenia. Deska ze rdzeniem piankowym jest tańsza, ale co za tym idzie również słabsza i szybko się psuje. Jeśli chcecie upewnić się co do tego jaki deska ma rdzeń lekko zapukajcie w deskę. Drewno wyda przyjemny dźwięk, natomiast piankowe wypełnienie sprawi, że dźwięk będzie pusty, przytłumiony.

Poproś o pomoc sprzedawcę

Przy zakupie sprzętu do snowboardu nie wstydźmy się zapytać sprzedawcy. On jest to po, aby pomagać. Z pewnością przedstawi nam najciekawsze modele.

Gdzie jechać na snowboard latem?

Tak, to możliwe. Z Polski mamy najbliżej do Austrii, przy Zillertal znajdziemy lodowiec Hintertux gdzie możemy korzystać ze stoków przez cały rok. Więcej informacji o tym regionie znajdziesz tutaj Zillertal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *