Jak wybrać strój narciarski dla dziecka?

Tak jak dobór stroju na narty dla dorosłych jest dość łatwy to, odpowiednie ubranie dziecka na narty może być dość trudne. Dlatego też chcąc wybrać odpowiedni strój dla dziecka, powinniśmy trzymać się kilku zasad.

źródło: pixabay.com

Ubierając siebie, czy też dziecko nie możemy doprowadzić do przegrzania i wyziębienia organizmu, ponieważ może doprowadzić to do przeziębienia. Nigdy nie kupujcie za dużych ubrań! Tak zapewne dziecko na następny rok już z nich wyrośnie, ale odpowiednio dobrany kombinezon ma zapewnić mu wygodę oraz bezpieczeństwo. Wierzchnia część stroju powinna być nieprzemakalna, natomiast podstawę jego stroju powinna stanowić bielizna termoaktywna. Tak jak w przypadku ubierania dziecka zimą, czy jesienią, także ubieranie dziecka na cebulkę na stok jest bardzo dobrym pomysłem. Koszulkę, golf, czy też sweterek możemy w bardzo łatwy sposób ściągnąć, kiedy temperatura na dworze nieco wzrośnie, czy też dziecku będzie za gorąco.

Ubieranie dziecka na stok – krok po kroku

  1. Bielizna termoaktywna, która będzie dobrze przylegać do ciała, taka bielizna ma za zadanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz do kolejnych warstw odzieży, tym samym zapewni komfort naszemu dziecko podczas długich godzin, które spędzi na stoku. Także dzięki temu nasze dziecko będzie mniej narażone na wychłodzenie, czy przewianie.
  2. Skarpetki ważne, aby były wygodne, najlepiej, aby sięgały do kolan, dzięki temu mamy pewność, że nie będą się one zawijały do kostek, a naszemu dziecku będzie ciepło.
  3. Kolejną ważną rzeczą są rękawiczki, najlepiej wybrać takie, które będzie można bez problemu schować pod rękaw kurtki. U początkujących narciarzy w wieku przedszkolnym najlepiej sprawdzą się rękawiczki jednopalczaste. Większe dzieci będą potrzebować większej swobody ruchów i one powinny być już wyposażone w rękawiczki pięciopalczaste.

    źródło: pixabay.com

  4. Kurtka, oprócz tego, że powinna być wykonana z materiału nieprzemakalnego, to jeszcze powinna być łatwa do zdjęcia. W momencie, kiedy wybierzemy się do knajpy, nie chcemy przez większość czasu „rozbrajać” naszej pociechy z ubrania. Warto wybrać kurtkę, która będzie miała wszyty regulowany pas przeciwśniegowy, a jej rękawy powinny być wykończone rzepem i dodatkowo osłaniać rękę przed śniegiem. Powinna mieć ona także membranę, która będzie chroniła przed wiatrem i wilgocią.
  5. Spodnie powinny przypominać rękawiczki, oprócz regulowanych szelek, warto zwrócić uwagę na regulację w pasie oraz gumy, dzięki którym spodnie będą się dobrze trzymać na butach. Zarówno kurtka, jak i spodnie powinny być wyposażone w duże kieszenie, które nawet bez ściągania rękawiczek będziemy mogli łatwo otworzyć.
  6. Kask i gogle są to niezbędne elementy. Kask ochroni głowę naszego dziecka przed upadkiem, natomiast okulary ochronią oczy przed słońce, wiatrem oraz śniegiem. Pod kask powinniśmy założyć cienką czapkę typu kominiarka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *