Dlaczego kask jest bardzo ważny na stoku?

Wszyscy, którzy planują swój wyjazd na narty chcą wrócić ze stoku z głową pełną miłych i niezapomnianych wspomnień. W tym celu trzeba odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przecież na stoku nie jesteśmy sami i zawsze może się coś przydarzyć.

Na stoku nie trudno o wypadek, stłuczkę z innym narciarzem czy przewrócenie się podczas zjazdu. Tak jak na zwykłej drodze, tutaj wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Potłuczenia to nic w porównaniu do urazów głowy, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Kask zabezpiecza głowę przed niebezpiecznymi skutkami wypadków narciarskich. Dlatego dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny warto o nim pamiętać.

Wyobraźmy sobie zjazd ze stoku bez kasku, jedziemy z dużą prędkością. Nagle ktoś przed nami się zatrzymał, nie zdążyliśmy go wyminąć i nieszczęście gotowe. Jesteśmy cali poobijani, najbardziej boli nas głowa, gdyż doznała pewnych obrażeń. Po tym zdarzeniu do końca urlopu w najlepszym przypadku jesteśmy skazani na pobyt w hotelu. Gdybyśmy mieli kask, głowa by tak nie ucierpiała, uniknęlibyśmy bardzo niebezpiecznych dla życia urazów głowy.

źródło: photopin.com

źródło: photopin.com

Kask obowiązkowy!

W Polsce został wprowadzony przepis prawny, mówiący o tym, że dzieci do 16 roku życia mają obowiązek jazdy w kasku. W tym samym czasie zakazano jazdy na nartach osobom będącym pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Za jazdę dzieci bez kasku obowiązuje kara grzywny. Oprócz tego, musimy sobie uświadomić, że to nie jest wymysł prawny lecz troska o zdrowie najmniejszych obywateli. Biorąc dzieci na narty jesteśmy odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo, kask jest bardzo dobrą ochroną głowy przed wszelkimi urazami.

Co roku zdarzają się śmiertelne wypadki na nartach, których można byłoby uniknąć gdyby ci narciarze jeździli w kasku. Na szczęście kask robi się co raz bardziej modny i co raz więcej dorosłych osób decyduje się na szusowanie po stoku w kasku.

źródło: photopin.com

źródło: photopin.com

Zalety kasku

– Chroni głowę przed groźnymi urazami.

– Chroni głowę przed zimnym wiatrem.

– Szeroki wybór kasków pozwala na wybranie odpowiedniego dla siebie wzoru.

– Dba o nasze bezpieczeństwo i dobre wspomnienia z wyjazdu narciarskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *