Co zabrać ze sobą na stok?

Przed wyjściem na stok oprócz oczywistych rzeczy takich jak: cały sprzęt narciarski, czy snowboardowy, kask i odpowiednie ubranie, powinniśmy mieć ze sobą jeszcze kilka innych drobnych rzeczy, które uprzyjemnią nam pobyt na stoku narciarskim. Zobaczcie, jakie drobiazgi zawsze mogą przydać się na stoku.

Kask

Jest to element wyposażenia narciarskiego, który jest obowiązkowy na większości stoków tylko w przypadku dzieci w wieku do 14 lub 16 roku życia (to zależy od kraju, w którym jesteśmy). Uważamy jednak, że kask to niezbędny element wyposażenia, który chroni głowę przed bardzo groźnymi urazami, które mogą zdarzyć się każdemu użytkownikowi stoku. Kask powinien być obowiązkowy. W ogromnym stopniu podnosi poziom naszego bezpieczeństwa. Co więcej, chroni głowę przed zimnym wiatrem, a niektóre modele mają specjalną szybkę, która zastępuje gogle.

co zabrać ze sobą na stok

Źródło: pixabay.com

Pomadka do ust

Niby taka mała, niepozorna rzecz, a tak pomaga. Jest niezbędna na stoku zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki pomadce ochronimy usta przed mroźnym wiatrem, zimnem i wilgocią. Wszystkie te elementy sprzyjają bolesnemu pękaniu ust. Smarowanie ust bezbarwną pomadką ochronną sprawi, że nie będziemy mieli z nimi żadnych problemów. Zastosowanie pomadki z witaminami dodatkowo polepszy ich wygląd.

Krem z filtrem UV

Wiemy, że wyjazd na narty to nie to samo co leniuchowanie na słonecznej plaży, ale na nartach teki krem również się przydaje, bo w górach skóra również może być podrażniona przez słońce. Takim kremem należy posmarować twarz, dekolt, dłonie oraz inne części ciała, które będą narażone na słońce. Krem z filtrem nie tylko chroni przed promieniowaniem UV, ale także zapobiega utracie wody z naskórka. Co więcej chroni dłonie przed działaniem wiatru, zimna, czy wilgoci. Koniecznie zastosujmy go w czasie dużych mrozów, a także w bardzo słoneczny dzień.

narty

Źródło: pixabay.com

Ciepłe rękawice

Ciepłe rękawice to podstawa. Nikt nie lubi, kiedy mu marzną ręce. Wtedy cała przyjemność z jazdy na nartach, czy na snowboardzie znika, pęka jak przysłowiowa bańska mydlana. Dlatego rękawice są niezbędne. Koniecznie muszą być wykonane z materiału, który nie przepuszcza zimnego wiatru i wilgoci. A jeśli już z natury zawsze mamy zimne dłonie, to możemy zainwestować w podgrzewane rękawice. Jest to niesamowita wygoda. A i jeszcze jedno, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji zainwestujmy w rękawice, które mają wzmocnienia na nadgarstkach.

Mini narzędzia mieszczące się w kieszeni

Tutaj mam na myśli np. kluczyk oraz wkrętak. Dzięki nim możemy sami dokonać drobnych napraw, np. wtedy, kiedy poluzują się śrubki w wiązaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *