5 najpiękniejszych miejsc, które musisz zobaczyć spędzając wakacje w górach.

   Każde góry są piękne, mają swój urok i bogatą historię. Jednak wybierając się na urlop w góry warto przed wyjazdem dokładnie zaplanować sobie gdzie konkretnie chcemy jechać i co będziemy zwiedzać. Tutaj przedstawię Wam najpiękniejsze miejsca, które znajdziecie w każdych górach.

Góry

   Górskie szczyty

To z nich rozpościerają się najpiękniejsze widoki, ich zdobycie nie jest proste, podczas tego trudnego zadania, wielu alpinistów poświęciło swoje życie. Jednak mimo to, poprzez swoje piękno przyciągają do siebie wielu nowych śmiałków. Amatorom polecamy podziwianie tych szczytów z podnóża góry. Oto najpiękniejsze szczyty, które warto zobaczyć, choćby nawet z daleka: Matterhorn w Alpach Włoskich, Mount Everest, Marmolada we Włoszech, czy choćby nasz Giewont.

   Jeziora

One też potrafią zaskoczyć swoim pięknem. W Polsce największą popularnością cieszy się Morskie Oko. A oto nasze propozycje pięknych jezior za granicą: Achensee w Tyrolu, Como we Włoszech czy Jezioro Öschinensee w Alpach Berneńskich.

jaskinie

   Jaskinie

To również przepiękny i nieodłączny element gór, który trzeba zobaczyć. Każde góry mają swój charakterystyczny klimat. Tutaj nie można zapomnieć o kilku najpiękniejszych jaskiniach w Europejskich górach, które trzeba choć raz zobaczyć. Będąc w Polskich górach, wybierzmy się do Jaskini Niedźwiedziej lub Łokietka. Natomiast w Europie za najpiękniejsze jaskinie uważa się Križna Jama w Słowenii, gdzie mamy krystalicznie czystą wodę, Demianowską Jaskinię Lodową w Słowacji, czy Domica na Węgrzech i Słowacji.

   Miejsca z bogatą historią

Takie miejsca znajdziemy w każdych górach. Będąc w Polsce warto odwiedzić kilka zamków. Godny polecenia jest przede wszystkim zamek Książ, piękne komnaty i okolica po prostu zapiera dech w piersiach. Dla miłośników Alp polecam Neuschwanstein na granicy Austrii i Niemiec, to właśnie on był inspiracją dla Disneya. Każdy zamek ma swoją historię, która może przynieść nam dreszczyk emocji.

zamek w górach

   Wodospady

To kolejne miejsca, których nie wolno przegapić. W Polsce za najpiękniejsze uważa się Wodogrzmoty Mickiewicza oraz Wielką Siklawę. Natomiast w Europie trzeba zobaczyć wodospad Reichenbach w Szwajcarii, Krimml w Austrii.

Góry to potęga natury, tutaj stykają się wszystkie żywioły. Przez to są niesamowicie piękne, ale potrafią być także niebezpieczne. Do takiej wyprawy trzeba się dobrze przygotować. A Ty co kochasz w górach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *