Stacja narciarska Alta Badia

Zapewne Ci z nas, którzy co roku spędzają swoje wczasy w górach na nartach na pewno wiedzą co to jest stacja narciarska. Mamy jednak wśród nas takie osoby, które nigdy nie były w górach i niestety nie wiedzą co to pojęcie oznacza. Dla tego właśnie dla nich wyjaśnię to określenie. A więc stacja narciarska to zbiór tras i wyciągów, które należą do jednego właściciela i znajdują się zazwyczaj na tej samej górze. Taką właśnie stacją jest stacja narciarska Alta Badia. Jaka to stacja i czym się wyróżnia? W tym artykule odpowiem na te pytania.

a

Zatem stacja narciarska Alta Badia leży w Tyrolu Południowym w dolinie Hochabteital, u podnóża masywu Sella. W tej stacji narciarskiej tereny narciarskie tworzy pięć alpejskich wiosek, takich jak: Corvary, La Villi, Colfosco, San Cassiano, Pedraces.

Położona jest w samym sercu największego na świecie kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski. To właśnie dlatego, że jest położona w samym centrum stanowi świetny punkt wypadkowy na najbardziej znane i malownicze alpejskie szlaki narciarskie. Blisko z niej na trasy słynnej Sella Rondy, 26 – kilometrowej, widokowej trasy wokół masywu Stella. Z Alt Badia można wyprawić się także na narciarską eskapadę szlakami I wojny światowej. Na nartach w ciągu jednego dnia można pokonać 82 km wokół masywu Col di Lana.

b

Ponadto Alta Badia to ośrodek narciarski w prowincji Bolzano w północnych Włoszech. Należy do gmin Corvara, Colfosco, Pedraces, Badia, San Cassiano i La Villa. Alta Badia wchodzi w skład regionu objętego skipassem Dolomiti Superski. Spośród innych ośrodków narciarskich wyróżnia ją duże nasłonecznienie tras oraz piękne widoki górskie służące wielu turystom za urzekające tło do pamiątkowych fotografii. Alta Badia obejmuje 130 km różnorodnych dodatkowo naśnieżanych tras na wysokości od 1400 m do 2700 m n.p.m. i gwarantuje bardzo dobre warunki narciarskie przez cały sezon od końca listopada do połowy kwietnia. 103 trasy, 52 wyciągi, najdłuższa trasa Lagazuoi (8,5 km) i trasa Vallon – Corvara (4,3 km) to tylko niektóre charakterystyczne walory tego narciarskiego ośrodka.

Stacja narciarska Alta Badia ma dużo pięknych, malowniczych tras i to przemawia za tym, aby wybrać się do niej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *